HAVA FİLTRELERİ

Hava filtreleri toz, toprak veya benzer maddelerin partiküllerinin motora girmesini engelleyerek motorun gücü ve tork değeri korur. Kaliteli hava filtre kullanımı sayesinde aracınızın performansını %4 arttırabilirsiniz. Ayrıca yakıt tasarrufu anlamında da %8’e varan bir artış sağlayabilirsiniz.

Hava filtresinin kalitesiz olması durumunda polen, toz ile kirlenmiş hava doğrudan motora girebilir. Motorun içerisine giren kirler; karterlerin, silindirlerin ve piston segmanlarının zarar görmesine neden olabilir.

NEDEN FİLTRO2 HAVA FİLTRELERİ ?

•YANMAYA KARŞI DAYANIKLI MALZEME

Tüm FİLTRO2 hava filtrelerinde; F1 veya S1 tutuşma sınıflarına uyularak tutuşmayı önleyen (alev kendinden söner) ve sigara izmariti hava besleme sistemi tarafından emildiğinde, yolcuları olası araç yangınından koruyan filtre malzemeleri kullanılır.

•YÜKSEK SIZDIRMAZLIK ÖZELLİKLİ CONTALAR

Filtre contalarının üretiminde aşırı yüksek sıcaklıklarda esneklik ve mukavemeti yüksek olan özel poliüretan karışım kullanılır. Contaların benzersiz özellikleri sayesinde FİLTRO2 Hava Filtreleri en zor kullanım koşullarında bile gövdede yüksek sızdırmazlık özelliğini korur.

•SON TEKNOLOJİ KALİTELİ KAĞITLAR

FİLTRO2hava filtrelerinde selüloz veya sentetik elyaftan üretilen, son teknoloji filtre malzemeleri kullanılır. Bu malzemeler sayesinde sadece birkaç mikron ölçeğindeki parçacıkların %99,9 oranında filtrasyon verimliliği sağlanır.

Orijinal ekipman tedarikçisi yetkileri

FİLTRO2 filtrelerin yüksek kalitesi, en büyük otomotiv şirketleri için orijinal filtrelerin önde gelen tedarikçisi olan MANN + HUMMEL şirketimizin yeterliliğinden kaynaklanmaktadır. MANN + HUMMEL, filtrasyon teknolojisi alanında dünya lideridir.

HAVA FİLTRE SEÇENEKLERİ

Yuvarlak filtreler

Ek sistemlerden (ör. klima) dolayı günümüzde üretilen binek araç modellerinde hava giriş sistemi için ayrılan yer giderek daraldıkça bu tür filtreler daha az kullanılmaktadır. Karmaşık yapıya sahip yuvarlak filtreler yüksek kapasiteli premium sınıf araçlarda çok yaygın kullanılır.

Selüloz Kâğıtlı Panel Filtreleri

Selüloz kâğıtlı panel hava filtreleri; günümüzde üretilen birçok binek ve ticari araç modellerinde kullanılır. Bu tür filtrelerin üretimi; piliselerin sabitliğini arttıran parçaların kullanım gerekliliğinden dolayı komplikedir.

Sentetik Panel Filtreleri

Sentetik ürünler çok iyi filtrasyon özelliklerine rağmen selüloz kâğıtlardan daha esnektir. Sentetik filtrelerin daha sabit olmasını sağlamak için filtre malzemesi, enjeksiyon yöntemi ile üretilen plastik çerçeve içine yerleştirilir. Ayrıca filtre sabitliğini korumak için kullanım sırasında zarar görmesinden koruyan plastik file kullanabilir.