YAĞ FİLTRELERİ

Yağ filtresi; motorun yanma odasından geçen ve motor parçalarının birbirine değerek aşınması sonucunda ortaya çıkan, yağa karışan yabancı maddeleri tutar. Yağ filtresinin kalitesiz olması durumunda hareket eden parçaların daha kısa sürede yıpranmasına neden olup, doğrudan motorun zarar görme ihtimalini arttırır.

NEDEN FİLTRO2 YAĞ FİLTRELERİ ?

•Yüksek Kaliteli Malzeme

Kullandığımız malzemeler laboratuvar ortamında kontrol edilir. Bu şekilde hem filtre malzemesi, hem de valf, yay, muhafaza gibi diğer filtre parçaları, en zorlu kullanım koşullarında bile beklenen gereksinimleri karşılar.

•Hassas Valfler

Valfli spin-on yağ filtrelerinde kullanılan valflerin yapısı ve özellikleri; motor veya araç üreticisi tarafından belirtilen gereksinimleri karşılamalıdır. FİLTRO2 Yağ Filtrelerinde kullanılan valfler; özel gereksinimleri dikkate alarak tasarlanır. Bu şekilde filtre; yağ sistemindeki görevini daima yerine getirir.

•Modern Plastik Malzeme

Filtrede metal parçaların plastik parçalar ile değişmesi; filtrasyon endüstrisinde yaygın bir trenddir. Bu şekilde filtre daha kolay bir şekilde atık olarak değerlendirilebilir ve ağırlığı daha az olur. Ayrıca şunu vurgulamak gerekir ki kullandığımız plastik malzemeler detaylı laboratuvar testlerine tabi tutulur. Bu şekilde malzeme kalitesi her zaman belirtilen gereksinimleri karşılar.

Orijinal ekipman tedarikçisi yetkileri

FİLTRO2 filtrelerin yüksek kalitesi, en büyük otomotiv şirketleri için orijinal filtrelerin önde gelen tedarikçisi olan MANN + HUMMEL şirketimizin yeterliliğinden kaynaklanmaktadır. MANN + HUMMEL, filtrasyon teknolojisi alanında dünya lideridir.

YAĞ FİLTRE SEÇENEKLERİ

Spin-on tipi Filtre

Bu tip filtre; filtrenin motor gövdesine doğrudan monte edildiği dişli çelik muhafazasına yerleştirilmiş kartuştan oluşur. Spin-on tipi filtrenin artıları; yapının darbelere yüksek dayanıklılığı ve kolay değişimidir. Spin-on tipi filtreyi değiştirirken motor yağ sisteminin kirlenme riski çok düşüktür.

Yağ Filtre Elemanı

Eleman tip filtreler; motor ile bütünleşik sızdırmaz muhafazaların içine monte edilir. Muhafazalar; genel olarak filtrenin motor yağ sisteminde düzgün çalışmasını sağlayacak tüm valfler ve filtrenin muhafaza içinde sızdırmaz özelliğini korumak için filtre kartuşunun konumunu ayarlayan parçalar ile donatılır. Modern yağ filtre elemanları; metal parçalar kullanılmadan üretilir. Bu tip filtrelerin kapakları ve merkezi tüpleri en son teknoloji plastiklerden üretilir. Metal parçaların kullanılmaması; filtrenin atık olarak değerlendirmesini kolaylaştırır.