KABİN FİLTRELERİ

Kabin filtresi; araç içerisinde yolcuların ve şoförün soluduğu havayı temizler, havadaki partikülleri yakalayarak kötü kokuyu engeller. Temizlenmemiş hava hem sağlığımızı hem de sürüş esnasındaki konforumuzu ciddi ölçüde etkilediği için kabin filtresi önemlidir.

  • Avrupa’da her sene sadece kirli hava nedeniyle, 460 000 kişi erkenden ölmektedir.
  • Aşırı kirli hava sorunu, Avrupa’daki tüm kentsel alanların nüfusunun % 80’ini etkiler.

NEDEN FİLTRO2 KABİN FİLTRELERİ ?

•Kaliteli Hammadde

FİLTRO2 kabin filtrelerinde, elektrostatik özelliklere sahip olan yüksek kaliteli filtrasyon malzemesi kullanıyoruz; böylece filtrelerimiz zararlı kirletici maddelerin (insan saçının çapından onlarca kez daha küçük olan) mikroskobik partiküllerini bile tutabiliyor.

•Yüksek Teknolojili Üretim

PROTECT + teknolojisi alerjik reaksiyon riskini azaltır ve yolcuları filtre üzerinde oluşan alerjen, bakteri ve küfe karşı korur. PROTECT +, mikroskop altında görülebilen özel mikropartiküllerin kaplamasıdır. Teknoloji her FİLTRO2kabin filtresinde standart olarak kullanılmaktadır.

•Hassas Filtrasyon

Aktif karbon içeren kabin filtreleri; katı partiküller dışında gaz ve kötü kokuları yakalar. Filtrede kullanılan karbon miktarı; havanın zararlı ve uçucu organik bileşenlerden uzun ve etkili bir şekilde arınmasını sağlayacak oranda seçilir.

Orijinal ekipman tedarikçisi yetkileri

FİLTRO2 filtrelerin yüksek kalitesi, en büyük otomotiv şirketleri için orijinal filtrelerin önde gelen tedarikçisi olan MANN + HUMMEL şirketimizin yeterliliğinden kaynaklanmaktadır. MANN + HUMMEL, filtrasyon teknolojisi alanında dünya lideridir.

KABİN FİLTRE SEÇENEKLERİ

Standart filtreler

Kabin filtrelerinde; tamamen sentetik malzemeden oluşan filtre bölme elemanı bulunur. Sadece birkaç mikrometrelik parçacıkları bile yakalamak için elektrostatik olarak yüklenmiş elyafın kir çekme özelliği kullanılır. Sentetik lifler higroskopik olmadığı için su; kabin filtrelerinin deforme olmasına sebep olmaz.

Aktif karbonlu filtreler

Aktif karbonlu filtreler; katı partiküller dışında zararlı gazları da filtreler. Aktif karbon; grafite yakın gözenekli yapıya sahiptir. Adsorbsiyon olayı sayesinde zararlı gazları kendine doğru çeker. Ayrıca aktif karbon; yolcu kabinine dışarıdan geçen kötü kokuları da absorbe eder.