YAKIT FİLTRELERİ

Yakıt Filtresi; motora giren yakıttaki toz, pas, metal talaşı ve diğer istenmeyen parçacıkları yakalayarak hapseder. Yakıt filtrelemesi sağlıklı şekilde yapılmazsa; yakıt beslemesinde kesinti, motor gücünde düşüş ve yakıt sistem parçalarının ciddi zarar görmesine yol açabilir.

NEDEN FİLTRO2 YAKIT FİLTRELERİ ?

•Kaliteli Hammadde

FİLTRO2 yakıt filtreleri kum tanelerinin boyutundan onarca kere daha küçük boyuttaki kirleri çok etkili bir şekilde hapseder. FİLTRO2 filtrelerinin yüksek kalitesi, yetkinliğimiz ve yenilikçi üretim standartlarımızdan kaynaklanmaktadır.

•Yüksek Teknolojili Üretim

Dizel motorlarda kullanılan enjeksiyon sistemleri; son derece etkili su filtrasyon ve ayırma özeliklerini gerektirir. FILTRO2; son teknoloji enjeksiyon sistemleri uyguladığı araçlar için geniş yakıt filtre yelpazesi sunar. Bu filtreler; çok aşamalı su ayırma özelliği gibi ileri teknoloji çözümleri sayesinde en yüksek standartları karşılar.

Motor gereksinimlerine uygun filtre malzemeleri

FİLTRO2 yakıt filtrelerinde motor veya araç üreticisi tarafından belirtilmiş gereksinimlere uygun, son derece etkili filtre malzemeleri kullanılır.Kullandığımız filtre malzemelerinin etkinliğini ve özelliklerini; yılda yaklaşık 4000’den fazla test gerçekleştirdiğimiz modern laboratuvarımızda test ediyoruz.

Orijinal ekipman tedarikçisi yetkileri

FİLTRO2 filtrelerin yüksek kalitesi, en büyük otomotiv şirketleri için orijinal filtrelerin önde gelen tedarikçisi olan MANN + HUMMEL şirketimizin yeterliliğinden kaynaklanmaktadır. MANN + HUMMEL, filtrasyon teknolojisi alanında dünya lideridir.

YAKIT FİLTRE SEÇENEKLERİ

Bağlantıları olan filtreler

Bu filtreler; uygun yakıt hortumlarına bağlanacak bağlantılar ile donatılmış, metal veya plastik olarak üretilmektedir. Bu tip filtreler hem benzin, hem de dizel motorlarda kullanılır. Dizel motorlar için tasarlanmış bağlantıları olan bazı filtre modelleri; çok aşamalı filtrasyon sistemi ile donatılmıştır. Bu sistem sayesinde filtrasyon verimliliği artar ve filtrenin kullanım ömrü uzar.

Yakıt Filtre Elemanları

Bu filtreler ağırlıklı olarak dizel motorlarda kullanılır. Motorla entegre bir muhafaza içine monte edilmiş sökülebilir bir elemandır. Modern yakıt filtre elemanları; metal parçalar kullanılmadan üretilmektedir. Bu tür filtrelerin kapakları ve merkezi tüpleri; özel olarak seçilmiş, yakıt kimyasına dayanıklı plastik malzemelerden üretilir. Metal parçaların kullanılmaması; filtrenin atık olarak değerlendirmesini kolaylaştırır.

Döndürülerek monte edilen filtreler

Bu filtreler; atom yağ filtrelerine benzer ancak onların aksine içinde dâhili valfler bulunmaz. Bu tasarım şekli; motor yanma odasına yalnız temiz yakıtın geçmesi gerekliliğinden kaynaklanır. Yakıt akışının durması (tıkanmış filtre) sonucunda motorun çalışmaması, kirlenmiş yakıt ile çalışmasından daha iyidir. Döndürülerek monte edilen filtreler kullanıldığında; filtre değişim işlemi sırasında yakıt sistemini kirletme olasılığı daha düşüktür.